rozšířené vyhledávání ...

Posloucháte nyní bezdrátový obecní rozhlas kvůli COVID-19??

Celkem hlasů:
Hlasování začalo:
18. 3. 2020
Hlasování končí:
neomezeno

Hlasujte kliknutím na jednu z možností

Dnes je 30.3.2020

Svátek má Arnošt

Zítra má svátek Kvido

Počasí dnes:

30. 3. 2020

oblacnosesnez

Bude polojasno až oblačno, místy sněhové přeháňky. Denní teploty 1 až 5°C. Noční teploty -3 až -7°C.

Návštěvnost:

Všetatská pěšina

Libor Kurzweil, 19. 9. 2017 Zobrazit více

Fotogalerie z rozvoje obce

Libor Kurzweil, 23. 4. 2017 Zobrazit více

Program rozvoje obce 2016-2021

Libor Kurzweil, 3. 1. 2017 Zobrazit více

Rozvrh Sokolovny Čečelice

Tereza Netíková, 13. 12. 2016 Zobrazit více

Diskuze k článku:Diskuze je aktivní

V diskuzi je celkem 3 příspěvků

Program rozvoje obce schválen

Zastupitelstvo obce schválilo na svém řádném zasedání dne 14.12.2015 Program rozvoje obce 2015 - 2020
a svými činy jej bude naplňovat.

V dokumentu jsou zakotveny rozvojové priority na nejbližší roky. Na základě popsání současného stavu obce, názorů občanů a diskuse pracovní skupiny plánuje budoucnost obce a kroky k jejímu naplnění.

Je to dokument potřebný nejen pro zastupitelstvo obce, ale především pro Vás, obyvatele, jenž chcete znát záměry samosprávy. Získáte písemný přehled o plánech a vizích zastupitelstva a směřování Čečelic v následujících letech.

K ČEMU PROGRAM ROZVOJE SLOUŽÍ?

Systematické plánování rozvoje napomáhá efektivně využívat finanční prostředky z vlastního rozpočtu a zaměřit se na získávání dotací. Program je dokonce nutnou podmínkou pro možnost čerpání z fondů Evropské unie.

Získávání dotací usnadňuje také tím, že rozvojové záměry, na které je žádána dotace, dokládá jako promyšlené, zdůvodněné a smysluplné.

Program rozvoje obce pomůže obyvatelům tvořit si v hlavách své vlastní malé rozvojové plány pro své nemovitosti a pozemky. Pokud například chystají betonáž dvorku, plán rozvoje obce odpoví, zda je čas připravit si přípojku nové kanalizace.

Program pomůže podnikání, může identifikovat chybějící služby v obci a nové podnikatelské příležitosti.

Dodržování priorit a realizace Programu rozvoje obce umožní lépe využívat finanční prostředky obce pro její rozvoj a zvyšování kvality života nás všech.

CO SE V DOKUMENTU DOZVÍTE?

Program obsahuje analytickou část a návrhovou část.

Analytická část shrnuje informace o obci, obyvatelstvu, infrastruktuře a místním životě, ze kterých je třeba vycházet při navrhování budoucího rozvoje.

Návrhová část začíná tzv. SWOT analýzou, která hodnotí silné a slabé stránky obce, příležitosti a rizika. Dále přináší náměty na rozvoj a zlepšení života v obci. Pocházejí od všech obyvatel, kteří se zapojili formou dotazníku a od zastupitelstva. Se získanými náměty se v dokumentu dále pracuje, hodnotí se a vybírají ty nejpřínosnější. Stanovují se priority a výsledkem je naplánovaný rozvoj na období 2015-2020.

Libor Kurzweil, 15. 12. 2015 Zobrazit méně