rozšířené vyhledávání ...

Anketa

Uvítali byste na webu "klikací rozpočet"? Náklady obce by činily 12 tis Kč pořízení a 3 tis. Kč každoroční poplatek

Celkem hlasů:
Hlasování začalo:
6. 11. 2019
Hlasování končí:
neomezeno

Již jste hlasoval(a).

Dnes je 20.11.2019

Svátek má Nikola

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Den industrializace Afriky
  • Světový den dětí
  • Světový den chronické obstrukční plicní nemoci

Zítra má svátek Albert

Státní svátky a významné dny na zítřek:

• Mezinárodní nekuřácký den
  • Den filosofie
  • Světový den televize
  • Světový den pozdravů

Počasí dnes:

20. 11. 2019

zata

Bude oblačno až zataženo, na východě až polojasno Denní teploty 9 až 13°C, na východě 15°C. Noční teploty 7 až 3°C.

Návštěvnost:

Rozvrh Sokolovny Čečelice

Tereza Netíková, 13. 12. 2016 Zobrazit více

Diskuze k článku:Diskuze je aktivní

V diskuzi je celkem 3 příspěvků

Program rozvoje obce schválen

Zastupitelstvo obce schválilo na svém řádném zasedání dne 14.12.2015 Program rozvoje obce 2015 - 2020
a svými činy jej bude naplňovat.

V dokumentu jsou zakotveny rozvojové priority na nejbližší roky. Na základě popsání současného stavu obce, názorů občanů a diskuse pracovní skupiny plánuje budoucnost obce a kroky k jejímu naplnění.

Je to dokument potřebný nejen pro zastupitelstvo obce, ale především pro Vás, obyvatele, jenž chcete znát záměry samosprávy. Získáte písemný přehled o plánech a vizích zastupitelstva a směřování Čečelic v následujících letech.

K ČEMU PROGRAM ROZVOJE SLOUŽÍ?

Systematické plánování rozvoje napomáhá efektivně využívat finanční prostředky z vlastního rozpočtu a zaměřit se na získávání dotací. Program je dokonce nutnou podmínkou pro možnost čerpání z fondů Evropské unie.

Získávání dotací usnadňuje také tím, že rozvojové záměry, na které je žádána dotace, dokládá jako promyšlené, zdůvodněné a smysluplné.

Program rozvoje obce pomůže obyvatelům tvořit si v hlavách své vlastní malé rozvojové plány pro své nemovitosti a pozemky. Pokud například chystají betonáž dvorku, plán rozvoje obce odpoví, zda je čas připravit si přípojku nové kanalizace.

Program pomůže podnikání, může identifikovat chybějící služby v obci a nové podnikatelské příležitosti.

Dodržování priorit a realizace Programu rozvoje obce umožní lépe využívat finanční prostředky obce pro její rozvoj a zvyšování kvality života nás všech.

CO SE V DOKUMENTU DOZVÍTE?

Program obsahuje analytickou část a návrhovou část.

Analytická část shrnuje informace o obci, obyvatelstvu, infrastruktuře a místním životě, ze kterých je třeba vycházet při navrhování budoucího rozvoje.

Návrhová část začíná tzv. SWOT analýzou, která hodnotí silné a slabé stránky obce, příležitosti a rizika. Dále přináší náměty na rozvoj a zlepšení života v obci. Pocházejí od všech obyvatel, kteří se zapojili formou dotazníku a od zastupitelstva. Se získanými náměty se v dokumentu dále pracuje, hodnotí se a vybírají ty nejpřínosnější. Stanovují se priority a výsledkem je naplánovaný rozvoj na období 2015-2020.

Libor Kurzweil, 15. 12. 2015 Zobrazit méně

Rekonstrukce Sokolovny Čečelice