Historie dalších spolků
(Dle knihy Jaroslava Jaroše - Čečelice)
Dalším spolkem v Čečelicích byl Spořitelní a záložní spolek "KAMPELIČKA". V roce 1901 uspořádal v Čečelicích pan řídící učitel a pokladník "Kampeličky" v Krpech přednášku o významu Spořitelních a záložních spolků. Po přednášce se přihlásilo 22 členů z naší obce do řad tohoto spolku. Konala se ustavující valná hromada. Činnost "Kampeličky" byla zahájena 1. listopadu 1901. Počet členů koncem roku 1901 byl 31. V roce 1935 měl spolek již 221 členů a starostou spolku byl Josef Majzler.
V roce 1907 vznikl spolek Hospodářská beseda, který si vzal za úkol pomáhat drobným a středním rolníkům zvláště strojovou technikou.
V roce 1908 byla založena Obecní veřejná knihovna nazvaná Havlíčkova. Tato knihovna měla zpočátku pouze 63 svazků knih.
Národní jednota střelecká jako spolek byla založena v roce 1933 ke zvýšení brannosti lidu a v Čečelicích k tomu účelu byla v roce 1934 vybudována na "Viničce" střelnice.
V roce 1934 byla rovněž založena Selská jízda.
V roce 1935 byl v Čečelicích ustaven výbor "Pro okrašlování obce a jejího okolí", tento výbor zřídil u "Močidel" veřejné koupaliště a višňový sad pod jménem Bohumila Bradáče (předsedy PS, který dlel často v Čečelicích). Tento výbor rovněž dbal na pořádek a údržbu obce.
V roce 1936 byl založen panem odborným učitelem Josefem Šimonem Svaz skautů - Junáků Švehlových. Přihlásilo se 165 členů, z toho bylo 68 krojovaných. Po II. sv. válce byla v Čečelicích myšlenka skautského hnutí obnovena a založen velký oddíl Junáků, který však po sjednocení tělovýchovy v roce 1948 zanikl.