Historie Sokola a fotbalu
V roce 1903 byl založen spolek Jednota SOKOL, který v sobě sdružoval mládež i dospělé, kteří byli oddáni myšlence rozvoje tělesné zdatnosti. Tento spolek si vytvořil dobrou tradici a velikou oblibu místního obyvatelstva. Konala se nejen cvičení, ale i soutěže, cvičilo se v Praze na sokolských sletech i v blízkém okolí, hrála se divadelní představení.
Na samém počátku se sokolové scházeli a cvičili v místním hostinci p. Vágnera čp. 40. V roce 1921 místní Sokol zakoupil od knížete Lobkovice část pozemků pod špýcharem k postavení sokolovny a cvičiště. Druhou část pozemku hodlala zakoupit obec pro školku. Následkem pozemkové reformy přešla část panské půdy do majetku drobných hospodářů a panská sýpka se stala nepotřebnou. Této příležitosti využila zdejší Jednota Sokolská a panský špýchar i s 32 korci polí od majitele knížete JUDr. Bedřicha Lobkovice odkoupila za cenu 20.000 Kč. Z budovy špýcharu se vybudovala sokolovna, která se stala pěknou dominantou obce Čečelice.
Práci projektoval a dozor vykonával zdarma stavitel Chvátal ze Dřís. Přestavba a vnitřní zařízení stálo 110.000 Kč. Obec přispěla 20.000 Kč, Jednota měla na hotovosti 20.000 Kč a zbytek se uhradil půjčkou. K tomu účelu se pořádaly taneční zábavy a divadla i několikrát do roka. Slavnostní otevření tělocvičny se konalo 28.září 1926. Sokolovna byla v letech 2014 až 2016 zrekonstruována, zároveň došlo k rekonstrukci kabin (viz prezentace)
Činnost Sokola v Čečelicích byla až do II.sv. války byla velice aktivní a na velmi dobré úrovni. Na počátku války došlo ke značnému omezení aktivní činnosti a později německá okupace úplně zakázala sokolskou činnost. Přesto v obci Čečelice byli lidé, kteří v činnosti nadále pokračovali.
7. prosince 1941 se značným úsilím a přes překážky byl založen spolek divadelních ochotníků.
Prvním podnikem byl "Přátelský večer" 1. února 1942 v hostinci u p. Vágnera čp. 40. Na programu byly zpěvy, hudba a aktovky. Pro velký úspěch se opakovalo znovu se stejným zaujetím občanů. Z dalších činností divadelních ochotníků v Čečelicích byly divadelní hry, kterých bylo v roce 1942 pět. Za okupace i po zákazu hraní divadel ochotníci hráli. Po osvobození roku 1945 byla opět obnovena tradice divadelních ochotníků. I v následujících letech byli čečeličtí ochotníci velmi pilní až do roku 1952. Další léta pak byla slabší. Jako poslední je zapsána hra "Čertovy zlaté vlasy" v roce 1969. V dalších letech se v Čečelicích již nenacvičovalo žádné divadelní představení místními ochotníky.
V roce 1926 byl založen fotbalový klub SK Čečelice. Tento klub hrál již před uvedeným rokem své přátelské zápasy na různých místech a postupně získával příznivce z řad mládeže. Vedle své sportovní činnosti aktivně působil i v kulturním životě obce.
Sportovní klub a později oddíl kopané jako součást TJ Sokola nepřetržitě i za války byl aktivně činný. V roce 1936 - 1937 si členové vybudovali nové hřiště uprostřed vsi na pozemku, kterému se říkalo "Na zámku". Zřídili i koupaliště vedle svého hřiště a v 50. letech vybudovali velké kabiny přímo na hřišti, neboť do té doby se hráči převlékali v "Hoření hospodě". V 80. letech došlo k rozšíření a modernizaci hřiště, např. odvodnění, vybudování sociálního zařízení.
Oddíl kopané s dlouholetou tradicí působí dodnes.